Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Regulaminem.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Strona główna      O firmie      Kontakt      Płatności      Regulamin
Login      Hasło  
Ceny rabatowe "1,8%" (gotówka, przelew, raty, leasing)     Ceny bez rabatu (pł. kartą w sklepie lub przez Internet)

Wersja do drukuWersja do druku

Procesory / AMD Athlon 64 X2 (Socket AM2, Dual Core)

AMD Athlon 64 X2 EE 4200+ BOX (Socket AM2, 64bit, 65W) (ADO4200CUBOX)


Procesor na Socket AM2. Dwa rdzenie. Taktowanie procesora: 2200 MHz, taktowanie magistrali: 400 MHz, pamięć cache: 1024 KB (L2), 256 KB (L1), napięcie zasilania: 1.2V, technologia Windsor (0.09). Niższa moc cieplna - 65 W. Wersja BOX.

Kliknij, aby powiększyć


Produkt nie jest już w sprzedaży

Kod produktu: cpuAth4200 X2 AM2 65W BOX
Producent: AMD
Gwarancja: 36 mies.



Niższa moc cieplna
Procesor dwurdzeniowy
Wsparcie dla pamięci DDR2


Athlon 64 X2 to pierwszy procesor firmy AMD składający się z dwóch rdzeni przeznaczony dla komputerów domowych. Dwa rdzenie to prawdziwa rewolucja w obszarze wydajności procesorów choć oparta na bardzo prostym pomyśle. Skoro coraz trudniej przychodzi podnoszenie taktowania procesorów, bardziej opłaca się dodać do nich drugi (taki sam) rdzeń zyskując niejako dwa procesory w jednym.


Taka koncepcja pojawiła się już w momencie projektowania pierwszych Athlonów 64. Zewnętrznie procesor wygląda bardzo podobnie do układów jednordzeniowych, choć liczba tranzystorów znacząco wzrosła. Co ważne ilość wydzielanego ciepła pozostała w rozsądnych granicach, tak więc obecnie dostępne rozwiązania chłodzące poradzą sobie ze schłodzeniem układów dwurdzeniowych.


Diagram architektury Athlon 64 X2 pod Socket AM2

Procesory z serii X2 posiadają tzw. przełącznik krzyżowy (Crossbar Switch) i interfejs SRI, które wpływają na bardzo szybką komunikację poszczególnych rdzeni ze sobą, kontrolerem pamięci i szyną Hyper Transport. Istnienie przełącznika krzyżowego w sposób znakomity wpływa na wydajność procesora.

Układ z dwoma rdzeniami jednak nie każdemu przyniesie wzrost wydajności. Jeżeli skupiamy się wyłącznie na wykonywaniu jednego zadania, np. graniu, to większą wydajność osiągniemy z wyżej taktowanym procesorem jednordzeniowym. Wynika to z faktu, że w czasie korzystania z jednego programu drugi rdzeń pozostaje w praktyce bezczynny. Sytuacja zmieni się gdy upowszechnią się aplikacje potrafiące korzystać z obu rdzeni. Wtedy wydajność wzrośnie znacząco.


Procesor Athlon 64 X2 osadzony w sockecie

Gdy jednak korzystamy równocześnie z wielu aplikacji to układ dwurdzeniowy przyniesie duży wzrost wydajności. I tak np. podczas jednoczesnego grania w wymagającą grę i kodowania filmu do formatu Divx uzyskamy znacznie większy fps w grze oraz znacznie skrócimy czas kompresji filmu niż gdybyśmy korzystali ze zwykłego procesora jednordzeniowego.

Podsumowując procesor dwurdzeniowy w sposób znakomity poprawia komfort pracy z wieloma aplikacjami, a także znacząco zwiększa szybkość działania pojedynczego programu przystosowanego do rozdzielania zadania na dwa rdzenie.





Pomimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że wszystkie zamieszczone dane techniczne nie zawierają błędów, które nie mogą być jednak podstawą do ewentualnych roszczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości przed podjęciem decyzji o zakupie prosimy o kontakt z handlowcem.


Zgłoś błąd w opisie produktu | Wyślij zapytanie na temat produktu